این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
Home > گزارش دبيرخانه اجرايي
.: گزارش دبيرخانه اجرايي

دبیر اجرایی تولیت شمس تبریزی:

شش کمیته برای پیشبرد کارهای اجرایی چهارمین همایش علمی بین‌المللی  و جشنواره ملی شمس و مولانا فعال شدند

دبیر اجرایی تولیت شمس تبریزی گفت: شش کمیته برای پیشبرد کارهای اجرایی چهارمین همایش علمی بین‌المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا و دو گروه نیز در بخش آیین‌ها، آواها و نماها فعال شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی تولیت شمس تبریزی، اولین نشست شورای سیاست‌گذاری چهارمین همایش علمی بین‌المللی  و جشنواره ملی شمس و مولانا با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خوی برگزار شد.

 در ابتدای این نشست دبیر اجرایی تولیت شمس تبریزی با تشریح جزئیات کارهای اجرایی  چهارمین همایش علمی بین‌المللی  و جشنواره ملی شمس و مولانا اظهار داشت: جهت پیشبرد سریع کارهای اجرایی جشنواره بین‌المللی شمس و مولانا، شش کمیته از جمله کمیته برگزاری همایش ملی، کمیته برگزاری جشنواره، کمیته تشریفات، کمیته روابط بین‌الملل، دبیرخانه و کمیته اخبار و اطلاع‌رسانی فعال‌شده است و نیز دو گروه در بخش آیین‌ها ،آواها و نماها فعال هستند.

رضا جعفر پور افزود: شورای سیاست‌گذاری با ترکیبی از مدیران کمیته، رئیس اداره میراث فرهنگی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  تشکیل‌ شده و قرار است این شورا هر هفته یک‌بار تا شهریورماه برگزار و  گزارش‌ها و پیشنهادها جمع‌بندی شود.

وی بیان کرد: امسال بسیاری از کارها و برنامه‌های همایش شمس و مولانا ازجمله داوری مقالات و طراحی سایت بر عهده پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است و در همایش امسال دانشگاه الزهرا و نیز وزارت علوم از طریق پایگاه استنادی جهان اسلام همکاری دارند و همچنین تدابیر لازم جهت جذب حمایت کننده‌های مالی انجام شده استبراین اساس، قرار است بیمه "ما" نیز حمایت مالی لازم از این همایش را داشته باشد.

دبیر اجرایی تولیت شمس تبریزی تصریح کرد: در 16 تیرماه شورای سیاست­گذاری  در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور اعضای هیئت‌مدیره برگزار خواهد شد و در 17 تیر نیز ،  نشست خبری و جلسه کمیته علمی که در آن دو نفر از شهرستان خوی حضور دارند، تشکیل خواهد شد. عصر این روز پیش نشست همایش برگزار خواهد شد.

وی افزود: در چهارمین همایش بین‌المللی شمس و مولانا، که دبیرخانه علمی آن در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی  مستقر است، اندیشمندان داخلی و خارجی گرد هم می‌آیند و در 12 موضوع و محور در خصوص عرفان اسلامی و شخصیت شمس تبریزی به بحث و ارائه مقالات علمی خواهند پرداخت و همچنین اجرای بخش علمی همایش و جشنواره در شهرستان خوی بر عهده خانه دانش و فرهنگ زریاب است.

جعفر پور خاطرنشان کرد:  برای کمک به اقتصاد شهرستان و جذب گردشگر داخلی و خارجی، در دبیرخانه اجرایی همایش و جشنواره، واحدی با مسئولیت تورهای گردشگری نیز فعال‌شده است تا برای جذب گردشگران فعالیت نمایند و در خصوص اسکان و پذیرایی آژانس مسافربری بنفشه اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: از روز پنجم شهریور افتتاحیه جشنواره خواهد بود و مهمانان از طریق پروازهای فرودگاه خوی وارد این شهرستان خواهند شد و سعی خواهد شد تا هشتم شهریور که اختتامیه همایش خواهد بود، پروازهای فرودگاه خوی یک پرواز افزایش پیدا کند.

دبیر اجرایی تولیت شمس تبریزی  گفت: همچنین در این چند روز یک نشست اقتصادی برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان خوی با میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد و طبق برنامه پیش بینی شده صبح‌ها، بخش علمی همایش در مجتمع فرهنگی ارشاد برگزار خواهد شد و بعدازظهرها، برنامه‌ها در اختیار تورهای گردشگری خواهد بود .

 در ادامه این نشست عزیز میرزایی، رئیس اداره میراث فرهنگی خوی، با ابراز خرسندی از اجرای برنامه‌های متنوع در ایام همایش اظهار داشت: برنامه‌های ارائه‌شده بسیار جامع بودند و ما می‌توانیم در کنار این برنامه‌ها، یک برنامه هم به اجرای برنامه شب‌های موزه در محل موزه این شهرستان اختصاص دهیم و نیز برای بهبود اطلاع‌رسانی این همایش اداره میراث فرهنگی خوی برای بهترین خبر، برترین عکس و فیلم جوایزی را در نظر خواهد گرفت.

پیمان تابان فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی نیز بیان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی با تمامی تمهیدات لازم آماده همکاری جهت برگزاری بهتر این همایش بزرگ است و تا زمان برگزاری همایش سعی خواهیم کرد تمامی نقص­های سالن اداره ارشاد اسلامی این شهرستان را برطرف کنیم.